Dietetyk w gabinecie czy dietetyk online?

POSTED BY emila | Sie, 23, 2016 |

Świat idzie do przodu i od dłuższego już czasu większość spraw jesteśmy w stanie załatwić przez internet. Opłata rachunków, kupno biletu do kina, rezerwacja wizyty u lekarza…do tego wszystkiego zaliczają się również internetowe usługi dietetyczne. W celu rozpoczęcia diety nie jest już konieczna wizyta w gabinecie dietetyka. Możemy to zrobić w zaciszu swojego pokoju.

Zarówno jedna jak i druga opcja ma swoje plusy i przynosi efekty, jednak wybór sposobu kontaktu z dietetykiem często zależy nie tylko od tego czy mamy czas na wizytę, umiejscowienia gabinetu, ale również od osobistych preferencji i charakteru.

DLA KOGO WIZYTA W GABINECIE DIETETYCZNYM?

Dietetyk w gabinecie to przede wszystkim mobilizacja. Stajesz oko w oko z dietetykiem. Kiedy zdecydujesz się na wybór diety, będziesz relacjonował mu swoje postępy i niepowodzenia w kwestii żywienia. Dietetyk wykonuje wszystkie pomiary, określa poziom tkanki tłuszczowej – problem z jakim przyszedłeś jest skrupulatnie opisany. Otrzymując dietę masz świadomość, że za tydzień lub dwa ta sama osoba sprawdzi jakie postępy poczyniłeś. Taka sytuacja świetnie sprawdza się dla osób, które potrzebują nad sobą zewnętrznej kontroli i świadomości że z każdego ze swoich działań zostaną rozliczone na przyszłym spotkaniu. Z drugiej strony spotkanie takie może dodawać wsparcie i większą motywację. Niekiedy konieczność rozebrania  się do pomiarów lub przyznaniem do swoich niepowodzeń bywa problematyczna i trudna.

Korzystanie  z usług dietetyka w gabinecie to również konieczność ustalenia określonych ram czasowych w jego terminarzu . Przyjmuje on w określonych godzinach , a zatem wybierając ten rodzaj współpracy należy być zorganizowanym i pamiętać o dopisaniu wizyty do swojego kalendarza. Zdarza się, że jest to bardzo trudne ze względu na pracę zawodową i wizyty przesuwają się, a w efekcie następuje całkowita rezygnacja- dlatego organizacja jest bardzo ważna.

Wizyta w gabinecie to Twój czas z dietetykiem. Pierwsze spotkanie trwa ok 1h , przeprowadzony jest dokładny wywiad żywieniowy , wyjaśnione wszystkie wątpliwości. To też Twój czas na określenie swoich potrzeb, oczekiwań i możliwości. Wiele osób docenia takie spotkanie z dietetykiem, kiedy oko w oko mogą go poznać i o wszystko zapytać .

Jeśli cenisz sobie te wszystkie punkty i uważasz, że bez kontroli  nie przyłożysz się wystarczająco do diety-dietetyk w gabinecie jest dla Ciebie .

DLA KOGO DIETETYK ONLINE?

Dietetyk online z kolei to świetne rozwiązanie dla osób zabieganych, kiedy trudno jest znaleźć czas na regularne wizyty. Jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób z mniejszych miejscowości, gdzie nie powstał jeszcze stacjonarny gabinet, a dojazdy do większego miasta zajęłyby zbyt dużo czasu. Nie trzeba wtedy stawiać się na straconej pozycji i stwierdzić, że nie ma szans na odchudzanie, nie ma czasu i możliwości. Dla takich osób jest właśnie dietetyk online. Osoby, które same potrafią się zmobilizować i nie zależy im na osobistym kontakcie z dietetykiem, również świetnie się w tym odnajdą.

Korzystając z internetowych usług dietetycznych możemy przesłać pytanie o każdej porze i w ciągu kilku godzin otrzymamy odpowiedź, bez konieczności oczekiwania na kolejną wizytę. W każdej chwili zwątpienia możemy skontaktować się z dietetykiem, który rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące zagadnienia. Ważnym elementem współpracy z dietetykiem online tak jak i w gabinecie jest szczerość. Wszystkie niepowodzenia, niezadowolenie lub odstępstwa od diety, powinny być przekazane dietetykowi. Korespondując z dietetykiem online o wiele łatwiej jest się przyznać i mniej rzeczy zdarza się zataić.

Ta opcja współpracy wymaga samodzielnych pomiarów masy ciała i obwodów , które regularnie należy przesyłać dietetykowi i w ten sposób możliwe jest wspólne omówienie efektów oraz sprawdzenie czy aktualna dieta zdaje egzamin czy też należy wprowadzić modyfikacje.

Z całą pewnością przez internet można z powodzeniem przeprowadzić kurację odchudzającą, aż do osiągnięcia swojego celu. I tym sposobem „nie wychodząc z domu” mamy dostęp do wiedzy i kontakt z ekspertem.

Jeśli brakuje Ci czasu, lubisz nowoczesne rozwiązania, nie masz możliwości ze względu na miejscowość w której mieszkasz- dietetyk online będzie najlepszym wyborem.

Jakie są Wasze doświadczenia? Która forma współpracy z dietetykiem jest dla Was bardziej zadowalająca? 🙂

pozdrawiam

 

TAGS : brak czasu brak czasu na dietę dietetyk dietetyk online dietetyk w gabinecie efekty mobilizacja współpraca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *