725 006 420 dietetyk@klinikazdrowejdiety.pl

O mnie

DSC_7680v1

dietetyk Emilia Parol

Dietetyka to moja pasja od dawna. Już na początku liceum opisując swoje plany na przyszłość bez wahania wskazałam tę dziedzinę. Idąc za marzeniami skończyłam studia o tym kierunku w SGGW w Warszawie.

W trakcie zdobywania doświadczenia zawodowego w szpitalu, poradni diabetologicznej i domu opieki społecznej uświadomiłam sobie, że celem mojej pracy z pacjentami jest nie tylko redukcja masy ciała u osób, które tego potrzebują, ale przede wszystkim trwała zmiana nawyków żywieniowych. Im wcześniej wprowadzimy je do naszej diety tym lepiej, o czym przekonałam się podczas pracy z dziećmi w przedszkolu. Sposób żywienia najmłodszych ma znaczenie nie tylko dla ich stanu zdrowia w dzieciństwie, ale ma też ogromny wpływ na to, jak będzie wyglądała ich dieta w życiu dorosłym. Najważniejszą rolę w przekazywaniu dobrych nawyków dzieciom pełnią oczywiście rodzice, których serdecznie zachęcam do skonsultowania się w kwestii żywienia swoich pociech.

Dieta jak wiemy, to nie tylko odchudzanie. Podczas pracy zaobserwowałam, że u coraz większej liczby osób występują nietolerancje pokarmowe np. na gluten czy laktozę. W takim przypadku umiejętność właściwego komponawiania diety eliminacyjnej jest niezbędna dla dobrego funkcjonowania organizmu. Ze wsparciem dietetyka na pewno będzie to łatwiejsze.

Klinika zdrowej diety powstała z myślą o tym, aby wszyscy Ci, którym dieta nadal kojarzy się z niesmacznymi posiłkami, wyrzeczeniami i głodem, przekonali się, że dobrze dobrana i ‘’skrojona na miarę’’ dieta to sama przyjemność i dobre samopoczucie.

Jestem do Państwa dyspozycji 🙂